Tipy pro péči a údržbu stěračů

I ta nejmenší péče může být velmi užitečná, zejména pokud jde o stěrače vašeho vozu. Stěrače čelního skla patří mezi nejdůležitější součásti každého vozidla. 

Díky těmto stíracím lištám vidíte dobře na cestu, zejména za špatných povětrnostních podmínek. Z tohoto důvodu je důležité dbát na to, aby stěrače zůstaly v co nejlepším stavu, protože nikdy nevíte, kdy je budete potřebovat.

Kontrola a výměna stěračů jednou za dva roky

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zajistit, aby vaše stěrače byly vždy ve výborném stavu a kondici, je zajistit, abyste si alespoň dvakrát ročně pořídili nové náhradní díly. Tím si zajistíte, že budete mít vždy čerstvou a novou sadu stěračů právě ve chvíli, kdy je budete nejvíce potřebovat. 

Dobrou zprávou je, že nové stěrače můžete zakoupit téměř ve všech automobilových obchodech. Stačí, když jim sdělíte konkrétní model a značku svého vozidla spolu s jeho modelovým rokem. Tyto údaje jim pomohou najít pro vás ideální sadu. 

I ta nejmenší péče může být velmi užitečná, zejména pokud jde o stěrače vašeho vozu.

Na druhou stranu, pokud si hodláte stěrače objednat online, dbejte na to, abyste si nejprve udělali průzkum a zkontrolovali, zda se k vašemu vozidlu dokonale hodí.

Nepoužívejte stěrače na špinavém čelním skle

Pokud je čelní sklo znečištěné sopečným popelem nebo bahnem, je vhodné nepoužívat k čištění stěrače. Kromě toho, že se tím zvyšuje riziko poškození stěračů i čelního skla, zhoršuje se také viditelnost, pokud není dostatek vody. 

Použití vody pomůže jemně nadzvednout nečistoty a odvést je od čelního skla. Pokud přítomná voda není dostatečná, stěrače nebudou řádně promazány, což způsobí, že poškrábou povrch skla. Jakmile k tomu dojde, ať už náhodou, nebo ne, můžete se připravit na to, že utratíte velkou částku za opravu skla nebo si pořídíte nové čelní sklo. 

Přečtěte si také další článek: Pořiďte si dokonalou přihrádku do kufru auta a získejte bezvadný kufr

Přiznejte si, že zavazadlovému prostoru svého auta pravděpodobně nevěnujete pozornost, dokud nevypadá a nesmrdí jako ložnice teenagera. Právě z tohoto důvodu potřebujete dokonalou vaničku do kufru auta, která vám usnadní čištění kufru a udrží jeho výstavní vzhled co nejdéle.

Vyberte si kryté parkoviště

Dalším užitečným způsobem, jak prodloužit životnost stěračů, je parkování v interiéru. Tím se zpomalí proces degradace stěračů v porovnání s parkováním venku pod slunečním žárem. 

Ponechání vozu zaparkovaného venku vede k pomalému vysychání gumových stěračů, což může vést k jejich nižší účinnosti a efektivitě. Stírací lišty by se také mohly rozdrobit a zkřehnout, což sníží jejich výkonnost při odvádění vody z čelního skla. 

YouTube video

Pokud potřebujete zaparkovat vůz venku, zvažte zvednutí stěračů ze skla. Tak budete mít jistotu, že se gumové lamely nebudou tak rychle opotřebovávat vlivem přenosu tepla, které přichází z čelního skla. To také pomůže prodloužit životnost lamel v době, kdy je nepoužíváte, nemluvě o tom, že to také výrazně usnadní jejich čištění. 

Až budou příště vaše stěrače vypadat, že potřebují trochu péče, nezapomeňte se řídit těmito tipy, aby vydržely déle.

Ze stejné kategorie:

Přejít nahoru