Zajímavá místa v blízkosti Portorože

Slovinsko se bezesporu začíná těšit většímu přílivu turistů z celého světa. A pokud si uděláte průzkum, zjistíte, jakou to má logiku. Pokud jste někdy viděli fotografie nemovitostí v Portoroži, budete ještě více přesvědčeni, že zde chcete zůstat natrvalo.45

O Portoroži

Krásné letovisko Portorož se nachází na pobřeží Jaderského moře a na své návštěvníky čeká řada zajímavých aktivit a atrakcí. Pokud jste náhodou velkým příznivcem lázeňských pobytů, neměli byste si nechat ujít příležitost navštívit Portorož. 

Většina lázní v této oblasti poskytuje jedinečné procedury s použitím bahna a solanky, které se získávají z nedalekých solných pánví Sečovlje Salina.

Pokud den v lázních není vaším šálkem kávy, měli byste je navštívit v letních měsících a strávit čas na krásných plážích. Hlavní městská pláž je považována za ideální místo pro opalování.

Krásné letovisko Portorož se nachází na pobřeží Jaderského moře a na své návštěvníky čeká řada zajímavých aktivit a atrakcí.

Jak se dostat do Portorože

Pokud přijíždíte z Lublaně, hlavního města Slovinska, nebudete mít problém se do Portorože dostat. Mnoho návštěvníků této oblasti volí přílet na letiště v hlavním městě, které je od Portorože vzdáleno pouhých 141 km. 

Do oblasti se můžete dopravit také autobusem. Autobusová doprava do Portorože z hlavního města trvá se společností Arriva Slovenia jen něco málo přes pár hodin. Tento výše zmíněný autobus navíc jezdí dvakrát denně, takže si můžete svůj program nastavit podle této doby.

Památky v okolí Portorožei

Portorož je známý svými plážemi a lázněmi, ale svým návštěvníkům a obyvatelům nabízí ještě více. Pokud toužíte po nočním životě, Portorož je živým místem, kde se můžete po setmění bavit. 

Zejména promenáda je ideálním místem pro pozorování lidí, podvečerní procházky nebo prosté užívání si teplých slunečních paprsků. Vybrat si můžete také z mnoha restaurací, které nabízejí mezinárodní i místní kuchyni. 

Pokud vlastníte nemovitost v Portoroži, můžete se považovat za šťastlivce, protože díky ní máte na dosah následující oblíbená místa v oblasti:

Kostel svaté Bernadiny

Zbytky kostela sv. Bernadiny jsou dobře zachovalé, většina zdí a mohutná zvonice stojí dodnes. Klášter z 15. století je zasvěcený svaté Bernadině Sienské. V 19. století sloužil jako vojenské stanoviště, než jej vláda předala do správy cestovního ruchu.

YouTube video

Rybí zahrada Fonda

Rybí zahrada Fonda je jediná svého druhu v zemi, jedná se o mořskou rybí farmu. Má mimořádně čistou vodu, mušle a zvláštní druh okouna, který může pocházet pouze z této oblasti Slovinska. V areálu se nachází také ltos zábavných atrakcí, jako jsou kuchařské workshopy a představení. 

Forma Viva

Sochařská expozice byla poprvé otevřena v roce 1961 jako stavba pod širým nebem, kterou navrhli dva slovinští umělci Janez Lenassi a Jakob Savinšek. Od jejího otevření se na ní podílela řada zemí, které na místě představily přibližně 130 soch. Stejně fantastický je i výhled na záliv.

Ze stejné kategorie:

    Žádný nenalezen
Přejít nahoru